Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Bursa’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Cumhuriyet’in ilanının 100’üncü yıl dönümü, Bursa’da büyük coşkuyla kutlandı. Vali Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, merasim alanındaki halkı selamladı.

  • 29 Ekim 2023
  • 49 kez görüntülendi.
Bursa’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
REKLAM ALANI

CUMHURİYET’in ilanının 100’üncü yıl dönümü, tüm yurtta olduğu üzere Bursa‘da da büyük coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı, Bursa Valiliği tarafından düzenlenen programla kutlandı. Atatürk Caddesi’ndeki merasime büyük ilgi gösteren vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla kutlamaları izledi. Merasime, Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekilleri Emel Gözükara Durmaz, Emine Yavuz Gözgeç, Refik İtina, Osman Mesten, Ahmet Kılıç, YETERLİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feridun Yılmaz ve AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan da katıldı. Vali Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, merasim alanındaki halkı selamladı.

‘CUMHURİYET ANADOLU’DAKİ BİN YILLIK VARLIĞIMIZIN TEMİNATIDIR’

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Kutlama programı, Yıldırım Halk Oyunları Takımının akabinde Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin zeybek gösterisi ve merasim geçişi ile tamamlandı. Merasimin akabinde protokol üyeleri ile vatandaşlar, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için, Heykel Atatürk Anıtı önünden Zafer Plaza meydanına kadar yürüdü. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ