Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Canon’un Birinci Tam Kare 8K Cinema EOS Fotoğraf Makinesi Kullanıma Sunuluyor

Yüksek çözünürlüklü bir tam kare CMOS sensör, DIGIC X işlemci ve RF Yuvası ile desteklenen EOS R5 C, saniyede 20 kareye kadar seri çekim …

Canon’un Birinci Tam Kare 8K Cinema EOS Fotoğraf Makinesi Kullanıma Sunuluyor
REKLAM ALANI

Yüksek çözünürlüklü bir tam kare CMOS sensör, DIGIC X işlemci ve RF Yuvası ile desteklenen EOS R5 C, saniyede 20 kareye kadar seri çekim suratlarında, aslına uygun kaliteli 8K çekim ve 45 megapiksel fotoğraf çekimi sunuyor. EOS 5D Mark II modelinin sinema yapımcılığı kesimindeki çığır açıcı tesirini temel alan EOS R5 C’nin hem kompakt hem de çok istikametli gövdesi, yeni jenerasyon içerik üreticilerin ve tek başına çekim yapanların gereksinimlerini karşılıyor. Cinema EOS serisini daha da güçlendiren Canon, ünlü EOS C70 modelinde bir eser yazılımı güncellemesiyle kıymetli bir yükseltme yaptığını da duyurdu. Bu yükseltme, Cinema EOS’un esasen inanılmaz olan hünerlerini 12 bit Cinema RAW Light kaydı ve öbür özelliklerin eklenmesiyle daha da güzel hale getirecek.

Canon’un birinci hibrit Cinema EOS fotoğraf makinesi

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Ünlü Cinema EOS Sisteminde bir birinci olma niteliği taşıyan EOS R5 C, dahili olarak 8K 30p RAW kayıt ve harici güç kaynağı ile 60p’ye kadar kayıt yapabiliyor ve bu sayede harika netlik sunarken sonsuz sayıda post yapım mümkünlüğü yaratıyor. Yerleşik etkin soğutma sistemi sayesinde içerik üreticilere saatlerce[i] yüksek kalitede 8K çekim yapabilme imkanı sunuyor. PQ ve HLG üzerinden HDR ve Canon’un tanınan Canon Log 3 gamma dayanağı sayesinde sinema üretimcileri nefes kesici, aslına sadık kaliteli görüntüler çekebiliyor ve izleyicilerini içeriklerinin tam manasıyla içine almak için daha fazla tabir imkanından faydalandıkları çekimler gerçekleştirebiliyor. Canon’un prestijli Dual Pixel CMOS AF sistemine sahip olan fotoğraf makinesi gözden AF ve EOS iTR AF X fonksiyonlarıyla her seferinde hassas odaklanma garantisi sunuyor. Bu geliştirilmiş otomatik odaklama teknolojisi, şahısların gözlerini gerçek vakitli olarak takip ettiği üzere bireyler fotoğraf makinesinden uzaklaşırken başlarını da takip edebiliyor. Uyumlu lenslerde Optik IS ile birlikte çalışan fotoğraf makinesi, koordine denetimli elektronik imaj sabitleme fonksiyonu sayesinde elde çekim yaparken titreme tesirini gidererek problemsiz çekimler yapıyor ve keskin imgeler sunuyor.

45 megapiksel sensör ve DIGIC X işlemci sayesinde birinci sınıf fotoğraf çekimi performansı sunan EOS R5 C, saniyede 20 kareye kadar fevkalâde yüksek seri çekim suratlarına ulaşabiliyor. DIGIC X işlemci, kapalı alanlardaki spor aktiflikleri üzere düşük ışıklı ortamlarda çekim yapmak için ülkü olan 51.200 ISO’ya kadar yüksek hassasiyet sağlayan parazit sürece yeniliklerini de kullanıcılara sunuyor. Genişletilmiş dinamik aralık ve renk gamıyla fotoğrafçılara daha fazla yaratıcı özgürlük sunan 10-bit HEIF manzaraları çekilebiliyor. İnanılmaz yüksek çözünürlüklü vakit atlamalı içeriğin çekilmesini sağlayan interval zamanlayıcı ile diğer seçenekler de kullanılabiliyor.

Geliştirilmiş 8K iş akışları

EOS R5 C, yönetilebilir evrak boyutlarında, geniş bir dinamik aralık ve renk gamıyla yüksek doğrulukta 12 bit çekimi sürdürebilecek halde dahili olarak Cinema RAW Light kaydı yapabiliyor. Canon tıpkı vakitte RAW HQ (Yüksek Kalite), RAW ST (Standart Kalite) ve RAW LT (Düşük Kalite) olmak üzere RAW formatının yeni geliştirilmiş üç varyasyonunu da kullanıcılarına tanıttı. Kullanıcılar yeni tanıtılan bu hizmetler sayesinde çekim gereksinimlerine ve yapım süreçlerine nazaran mod seçimi yapabilecek. İki kart yuvası (bir CFexpress 2.0 Tip B ve bir UHS-II SD kart yuvası), geliştirilmiş eş vakitli kayıt seçeneklerine imkan tanıyor ve kullanıcılar esnek iş akışı seçeneklerinden faydalanmak gayesiyle, kartların her birine birebir anda farklı format, çözünürlük ve bit derinliklerinde manzara kaydedebiliyor. Bu özellik ayrıyeten, 4K 120p’de çekimde ses kaydını da içeriyor. EOS R5 C, 12 bit Cinema RAW Light ile birlikte 810 Mbps’ye kadar Canon’un tanınan 10 bit XF-AVC formatını ve son derece çok taraflı MP4 seçeneklerini destekliyor. EOS R5 C, tam kare 8K sensörüyle birlikte dahili yüksek süratte örnekleme yaparak harika netlik, renk ve düşük parazitle 4K ve Full HD kayıt yapabiliyor. Bu ayrıyeten, kullanıcıların görüş açısını kırpmadan ve otomatik odak fonksiyonunu sürdürmeden 4K 120p çözünürlükte Yüksek Kare Suratı ile içerik kaydedebilmesini kolaylaştırıyor.

Çok taraflılık ve irtibat

Canon, EOS R5 C ile, profesyonel kullanıcılara içerik üreticilerinden beklenen ve kapsamı giderek artan talepleri karşılamalarına yardımcı olabilecek çok taraflı bir araç sunuyor. Kısa flaş netleme arası ve fotoğraf makinesi gövdesi ile lens ortasında daha süratli bağlantı için 12 pimli kontağa sahip yenilikçi RF yuvası kullanılarak üretilen EOS R5 C, Canon’un EF, RF ve Cinema lens serilerinden lenslerle kullanılabildiği üzere üçüncü taraf anamorfik lenslerle de kullanılarak sinema için daha geniş bir en-boy oranı elde edilmesini imkan tanıyor. VR içeriğine yönelik taleplerin arttığı düşünüldüğünde, 8K görüntünün Canon’un yeni RF 5.2mm F2.8L Çift Balıkgözü Lens ile birlikte kullanımı, çekimden düzenlemeye kadar izleyiciyi kuşatan VR çekimlerinin üretimine yardımcı oluyor. Lens esnekliğinin yanı sıra bu fotoğraf makinesinde EOS R3 ve XF605 modellerindeki Çok Fonksiyonlu Aksesuar Kızağı donanımının birebiri yer alıyor. Böylelikle Canon’un DM-E1D Stereo Mikrofonu, Canon Speedlight 470EX-AI ve TASCAM’ın CA-XLR2d Audio XLR Adaptörü üzere aksesuarlar direkt makineye bağlanabiliyor. EOS R5 C’de çok kameralı tahlillere entegrasyon için özel bir Müddet Kodu Giriş/Çıkış terminali de yer alıyor. Geliştirilmiş temas sayesinde kullanıcılar Content Transfer Mobile[ii] uygulamasını kullanarak haber toplama ve tek başına çekim yapanlar için ülkü özellikler olarak FTP transferi ve ML-G2 metadatası düzenlemesi yapabiliyor.

Kompakt ve tanıdık gövde

Her iki dünyanın da en düzgününü sunmak için EOS R5 C’de fotoğraf ve görüntü için iki başka menü yer alıyor: EOS R sistemi ve Cinema EOS arayüzü. Kullanıcılar 3 dürümlü güç kadranı ile denetim ederek modlar ortasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor ve ilgili ayarlara erişebiliyor. EOS R5 C, 13 tane atanabilir tuş ve çeşitli profesyonel görüntü özellikleri ile fevkalâde bir özelleştirme düzeyi sunuyor. Bu sağlam sinema fotoğraf makinesinde tıpkı vakitte gerçek imaj tahlili için 5,76 milyon noktalı 0,5 inç yüksek çözünürlüklü OLED vizör, makine ayarlarının süratlice denetim edilmesi için üst kısımda nokta matrisli bir ekran ve gece yahut gündüz çekimlerinde farklı açılardan rahat izleme için döndürülebilir parlak 3,2 inç HD LCD monitör yer alıyor.

Tek başına çekim yapanlar düşünülerek tasarlanan EOS R5 C, son derece hafif 680 g’lık gövdesiyle şimdiye kadar üretilmiş en küçük ve en hafif Cinema EOS fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Yapısal olarak kompakt olan bu fotoğraf makinesi, güçlü bir magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip ve hava akışını elektrikli bileşenlerden ayıran sezgisel tasarım sayesinde toz girişine ve makus hava şartlarına karşı sağlam.

EOS C70 Eser Yazılımı Güncellemesi

En son C70 eser yazılımı güncellemesi ile, yeni eklenen Cinema RAW Light LT 4K kayıt seçeneği ve bunu destekleyen XF-AVC proxy kayıt fonksiyonu üzere geliştirilmiş özellikler kullanıma sunuluyor. İçerik üreticiler, Cinema RAW Light LT ve stop-frame animasyonu ve vakit atlamalı üzere yeni Kare ve İnterval kaydı seçenekleri sayesinde EOS C70’in yepisyeni yaratıcı fırsatlarından ve gelişmiş imaj kalitesinden yararlanabiliyor. Aralık 2021’de yayınlanan eser yazılımıyla kullanıcılar, sinema yapımcılarına lens seçiminde daha fazla esneklik sunan ve tam optik düzeltme, metadata ve otomatik odaklanma takviyesini içeren EF-EOS R 0.71x Yuva Adaptörü ile kullanımla 12 lensle daha uyumluluğun[iii] keyfini çıkarabiliyor.

Şimdiye dek üretilmiş en küçük ve en çok istikametli Cinema EOS fotoğraf makinesi olan EOS R5 C, harika bir hibrit makine olarak öne çıkıyor.Bu fotoğraf makinesi sıkıntısız 8K görüntü iş akışlarından yüksek süratli, yüksek kaliteli fotoğraflara kadar profesyonel içerik üreticilerinin içinde bulundukları her durumda çekim yapabilmesine imkan tanıyor.

EOS R5 C hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mart ayında kullanıma açılacak olan EOS C70 eser yazılımı güncellemesine buradan ulaşabilirsiniz.

EOS R5 C – temel özellikler:

  • 8K/30p 12-bit RAW kayıt özellikli Tam Kare Sensör yahut harici güç kaynağı kullanıldığında 8K/60p
  • 20 kare/sn’ye kadar 45 megapiksel imgeler
  • Dual Pixel CMOS AF aracılığı ile hassas Gözden AF ve EOS iTR AF X aracılığıyla akıllı yüzden/kafadan takip
  • Üç yeni Cinema RAW Light varyasyonu dahil kapsamlı profesyonel kayıt formatları
  • Uzun versiyonda kayıtta etkin soğutma
  • Mühlet Kodu Terminali
  • Geliştirilmiş Kombinasyon IS ile RF Yuvası
  • Geliştirilmiş ilişki ve Çok Fonksiyonlu Aksesuar Kızağı
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ