Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

İsrail bombardımanı nedeniyle Gazze’de kesilen bağlantı ve internet kademeli olarak geri döndü

İsrail’in düzenlediği ağır bombardıman nedeniyle Gazze’de kesilen bağlantı ve internetin kademeli olarak geri döndüğü açıklandı. Filistin telekomünikasyon şirketi Jawwal’dan yapılan açıklamada alandaki durumun ciddiyetine karşın teknik grupların ağdaki hasarı mümkün olduğu kadar onarmak için ellerinden geleni yaptıkları söz edildi. Hatırlanacağı üzere yüzlerce toplumsal medya kullanıcısı Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını talep etmiş ve Elon Musk davete olumlu cevap vermişti.

İsrail bombardımanı nedeniyle Gazze’de kesilen bağlantı ve internet kademeli olarak geri döndü
REKLAM ALANI

Filistin telekomünikasyon şirketi Jawwal, Gazze‘de irtibat ve internetin kademeli olarak geri döndüğünü duyurdu. Jawwal’ın X toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, İsrail’in şiddetli atakları nedeniyle 27 Ekim’den bu yana kesik olan bağlantı ve internetin kademeli olarak geri döndüğü belirtildi.

“TEKNİK GRUPLAR ELLERİNDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORLAR”

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Açıklamada, “Gazze Şeridi’ndeki iç ağ konusunda, alandaki durumun ciddiyetine karşın, teknik gruplar ağdaki hasarı mümkün olduğu kadar onarmak için ellerinden gelen her şeyi mevcut yetenekler dahilinde yapıyorlar.” tabirine yer verildi.

ALTYAPI BOMBARDIMAN NEDENİYLE ZİYAN GÖRDÜ

Jawwal’dan 27 Ekim’de yapılan paylaşımda İsrail’in düzenlediği ağır bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapının ziyan gördüğü duyurulmuştu. Paylaşımda, Gazze‘deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin sona erdiği ve ” Gazze‘nin dünya ile temasının kesildiği” belirtilmişti.

MUSK GAZZE’YE UYDU İRTİBATI TAKVİYESİ SUNACAĞINI DUYURMUŞTU

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki sabit çizgi, cep telefonu ve internet irtibat hizmetlerini büsbütün kesmesinin akabinde X toplumsal medya platformundaki yüzlerce kullanıcı insani yardım uyumu için Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını talep etmişti. Bunun üzerine Elon Musk, toplumsal medya hesabı X’ten yaptığı açıklamada, sahibi olduğu Starlink uydu internet sistemi firmasının Gazze Şeridi’ndeki tanınmış memleketler arası yardım kuruluşlarına temas hizmeti sunacağını duyurmuştu.

İsrail Bağlantı Bakanı Shlomo Karhi, Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk’ın memleketler arası yardım kuruluşlarına Gazze Şeridi’nde internet sağlama teşebbüsüne reaksiyon göstererek, Gazze’de internet sağlama teşebbüsüyle çaba edeceklerini açıklamıştı.

Kaynak: AA / Fazilet Aksoy – Dünya
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ