Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Sennheiser MKE 200 Mobile İnceleme

Bugün tekrar influencer’lar, dijital içerik üretenler için pek ilgi cazip bir eser var masamızda. Hatırlarsanız daha evvel benzeri bir eser …

Sennheiser MKE 200 Mobile İnceleme
REKLAM ALANI

Bugün tekrar influencer’lar, dijital içerik üretenler için pek ilgi cazip bir eser var masamızda. Hatırlarsanız daha evvel benzeri bir eser olarak Rode markasının Vlogger Kit modelini incelemiştik. Bu sefer da Sennheiser’ın MKE 200 Mobile Kit modeli bizlerle.

Çabucak bahsetmeye başlayacak olursak, Sennheiser MKE 200 Mobile‘ın kabaca 3 modülden oluştuğunu söyleyebiliriz: Manfrotto küçük tripod, akıllı telefonunuzu sabitleyeceğiniz bir kelepçe ve Sennheiser MKE 200 kamera mikrofonu. Bunların yanında sesin rüzgardan etkilenmesini engellemek için mikrofona giydireceğiniz deadcat, saklama çantası ve hem akıllı telefon hem DSLR için mikrofon irtibat kabloları da yeniden kutu içeriğinde yer alıyor. Lakin mesela Rode Vlogger Kit’te olduğu üzere bir küçük LED flaş bu heyetimde mevcut değil.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Kurulumunu saniyeler içinde yapabileceğiniz aygıtın materyal kalitesini özellikle sevdik. Pek sağlam hissettiren eserde temas konusunda gördüğümüz en değerli eksiklik ise 3.5 mm girişten USB-C’ye rastgele bir dönüştürücü adaptörün bulunmaması oldu diyebiliriz. Çünkü artık yeni akıllı telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişine ne yazık ki pek yer verilmiyor.

MKE 200 Mobile Kit’i akıllı telefonunuz ile kullanacağınızda hem dikey hem yatay formda çekim yapabiliyorsunuz. Alüminyum materyalden oluşan kelepçe çok kolay bir formda dönebiliyor, tekrar Manfrotto küçük tripod‘un hareket topu ve kilitlenme sistemiyle da istediğniz biçimde aygıtı çekim için ayarlayabiliyorsunuz.

Artık buraya kadar her şey tamam, artık çekime hazırsınız. Artık, Sennheiser dendiğinde akla elbette ses geliyor. Kitin üzerinde yer alan MKE 200 mikrofon da bu aygıtın en can alıcı noktası. Rastgele bir pil gerektirmeyen ve direkt olarak telefona ya da DSLR kameraya kablosu yoluyla bağlayıp çalıştırabileceğiniz bu mikrofonun üzerinde çıkar denetim ayarı bulunmuyor.

Mikrofon, kayıt esnasından telefonunuzdan daha güzel bir ses performansı sağlıyor. Kullandığımız mühlet içinde Galaxy S21 Ultra ile kullanma imkanı bulduğumuz mikrofon, ses yakalama konusunda daha az perdeli, daha taraflı ve daha derin ses performansı üretebiliyor. Bilhassa gürültülü ortamlarda kullandığınızda, ses kaydı net formda yapılabiliyor ve etraf sesleri minimuma indirgenebiliyor. Lakin büsbütün ortadan kalktığını söyleyemeyiz, buna rağmen gereğince ayrıştırıldığını gördük. Bilhassa telefon mikrofonu ile karşılaştırıldığında ortadaki farkı net biçimde anlıyorsunuz.

Bu aygıt daha çok taşınabilir odaklı olduğu için biz bilhassa akıllı telefon ile denedik. Hem iç hem dış çekimlerde ses performansında önemli bir fark yarattığını gözlemlediğimiz mikrofonun DSLR ile kullanım noktasında ise, elbette kullandığınız makineye nazaran bu farklılık gösterecektir demek mümkün.

Özetle

Evet, sonuç olarak değerlendirirsek, Sennheiser MKE 200 Mobile Kit, dijital içerik üretenler için güzel bir eküri olacaktır. Performansıyla beğendiğimiz bir model olan MKE 200 Mobile Kit’in fiyatının ise 3000 TL ile bu alandaki daha evvel incelediğimiz rakibi Rode Vlogger Kit’e nazaran uygun olması, ona şu an avantaj kazandırıyor. Bu manada şayet bu tip bir esere muhtaçlığı olanlar değerlendirebilirler diyebiliriz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ