Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Sony’den Cep Telefonlarına Yeni “Hediye”: İki Kat Işık Alan Sensör

Sony, akıllı telefonlar için ışık toplama kapasitesini ikiye katlayan, “iki katmanlı transistor pikselleri” kullanan yeni bir tıp CMOS sensörü …

Sony’den Cep Telefonlarına Yeni “Hediye”:  İki Kat Işık Alan Sensör
REKLAM ALANI

Sony, akıllı telefonlar için ışık toplama kapasitesini ikiye katlayan, “iki katmanlı transistor pikselleri” kullanan yeni bir tıp CMOS sensörü tanıttı. Tipik imaj sensörlerinde, tıpkı katmandaki sinyali denetim eden ve yükselten ışığa hassas fotodiyotlar ve piksel transistorları bulunuyor. Sony, yeni sensörde fotodiyotların üste, piksel transistorlarının alta yerleştirdiğini ve “doygunluk sinyal düzeylerini yaklaşık olarak iki katına çıktığını” belirtiyor.

Sony, süratli belleği ve öteki elektroniği direkt sensörün altına yerleştiren, daha yüksek okuma suratlarına ve münasebetiyle süratli seri çekimlere imkan veren çok katmanlı sensörlere öncülük etti. Bu en yeni sensör misal bir fikri kullanıyor, fakat piksel transistörlerini fotodiyot katmanının altındaki farklı bir alt katmana yerleştiriyor. Bu, her katmanın optimize edilebileceği ve Sony’nin sensörün ışık doygunluğunu (iyi derinlik) yahut her pikselin tutabileceği şarj ölçüsünü iki katına çıkarabileceği manasına geliyor. Bu da, ışık yakalama kapasitesinin yaklaşık iki katına çıkmasına imkan tanıyor.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ