Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Aşı Tersi ABD’li Siyasetçinin Twitter Hesabı Kapatıldı

2020 yılında bütün dünyayı tesiri altına alan Covid-19 salgını, her ne kadar ülkemizin çalkantılı gündemi içinde kendini unuttursa da global …

Aşı Tersi ABD’li Siyasetçinin Twitter Hesabı Kapatıldı
REKLAM ALANI

2020 yılında bütün dünyayı tesiri altına alan Covid-19 salgını, her ne kadar ülkemizin çalkantılı gündemi içinde kendini unuttursa da global manada kıymetli bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu alanda aşı çalışmaları devam ederken bir yandan da aşı terslerinin toplumsal medya üzerinden yaptıkları telaffuzlar dikkat çekmeye devam ediyor.

OMICRON varyantının da çıkmasıyla birlikte aşı çalışmaları bir sefer daha sürat kazanmışken uzmanlar ve tabipler, aşı tersi olan insanların fikrini değiştirmek için açıklamalara devam ediyorlar. Öte yandan aşı tersi olan politik figürler, toplumun bir kısmına tesir etmeye devam ediyor. Aşı aksiliğinin bir oldukça ağır olduğu ABD’de de bu istikamette paylaşımlarda bulunan Cumhuriyetçi siyasetçi Marjorie Taylor Greene’in Twitter hesabı kapatıldı.

‘Twitter, ABD’nin düşmanıdır’

YAZI ARASI REKLAM ALANI

ABD’de Covid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 825 bini aşmışken Georgia eyaletinden kongre üyesi olan Greene, geçtiğimiz devirlerde aşı tersi paylaşımlarıyla Twitter’dan ceza almıştı. Global salgınla ilgili aldatıcı bilgi paylaşımının önüne geçmek için denetlemelerini sürdüren Twitter, yanlış paylaşımları sebebiyle Greene’e 12 saatten bir haftaya kadar cezalar getirmişti.

Tartışmacı bir karakteri olduğu tez edilen ve ‘olay yaratan’ kimliğiyle tanınan Greene, bu şekil paylaşımlarına devam ettiği için Twitter hesabı kalıcı olarak kapatıldı. Kongre içinde de maske kuralları dahil olmak üzere Covid-19 tedbirlerine ‘ısrarla’ uymadığı öne sürülen Greene, Twitter’ı “ABD’nin düşmanıdır” halinde nitelendirerek “Sosyal medya platformları gerçeğin yayılmasının önüne geçemezler…Komünist Demokratlar gerçeği engelleyemez. Ben sahiden ve halktan yanayım. Bunu da aşacağız” şeklinde bir açıklamada bulundu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ