Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Trump, Takipçilerini Facebook ve Twitter’ı Bırakmaya Çağırdı

Twitter ve Trump savaşı hâlâ devam ediyor üzere görünüyor. Natürel buna bir de Facebook ekleniyor. Bildiğiniz üzere Trump, ABD başkanlık …

Trump, Takipçilerini Facebook ve Twitter’ı Bırakmaya Çağırdı
REKLAM ALANI

Twitter ve Trump savaşı hâlâ devam ediyor üzere görünüyor. Natürel buna bir de Facebook ekleniyor. Bildiğiniz üzere Trump, ABD başkanlık seçimleri sırasında Twitter’la büyük bir dalaşa girmişti ve hesabı engellenmişti. Hatta Twitter, Trump’ın George Floyd ile alakalı bir tweeti için ‘Bu tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, tweetin erişime açık kalmasının kamu faydasına olabileceğini belirledi’ ibaresi koymuştu.

Sosyal medyadan adeta ‘kovulan’ Trump, kendi toplumsal medya platformunu kurmayı bile denemişti. Artık ise Twitter ve Facebook’a saldırmaya geri dönmüş üzere görünüyor. Geçtiğimiz aylarda Marjorie Taylor Greene isimli ünlü bir aşı zıddının COVID-19 virüsü hakkında yanlış bilgiler yayması sebebiyle hesabı engellenmişti. Trump, basın açıklamasında bu duruma değinerek destekçilerinin Twitter ve Facebook kullanmayı bırakmalarını istedi.

‘Twitter ve Facebook’un bu kadar kelamı geçmemeli’

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Eski ABD lideri Donald Trump’ın Twitter ve Facebook’a adeta nefret kustuğu basın açıklaması tam olarak şu kelamları içeriyor:

Twitter, demokrasiye karşı gelen bir yüz karasıdır. Bu ülkede kelamı geçmemeli. Marjorie Taylor Greene dürüst, vatansever ve çalışkan insanlardan oluşan geniş bir seçmen kitlesine sahiptir. Onlara Twitter ve Facebook üzere serserilerin gösterdiği muameleyi hak etmiyorlar. Herkes Twitter ve Facebook’u bırakmalı. Çok sıkıcılar ve yalnızca Radikal Sol görüşe sahipler, herkes tarafından da nefret ediliyorlar. Bu platformlar ulusumuza saygısızlık ediyor. Savaşmaya devam et Marjorie!

Kurduğu birinci toplumsal medya platformu kapatılan ve yenisi için çalışan Trump, sosyal medya devlerinin peşini kolay kolay bırakmayacak üzere görünüyor. Siz Trump’ın basın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıda yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ