Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Square Enix’ten Metaverse Açıklaması

Bilindiği üzere Metaverse’ün popülerliği dev şirketlerin ve ülkelerin milyarlarca dolarlık yatırım yapmasıyla çok süratli bir halde artıyor …

Bilindiği üzere Metaverse’ün popülerliği dev şirketlerin ve ülkelerin milyarlarca dolarlık yatırım yapmasıyla çok süratli bir halde artıyor. Milyonlarca insan da bu duruma ayak uydurmaya, dijital varlıkları satın alıp gelecekte kullanmak için elinde tutmaya çalışıyor. İddia edebileceğiniz üzere oyun şirketleri de Metaverse’e yatırım yapanların başında yer alıyor.

Şimdi de Final Fantasy ve Tomb Raider üzere oyunların geliştiricisi Japon şirket Square Enix’in, metaverse ve blok zincirine odaklanmayı düşündüğü ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda NFT’lere dahil olmayı istediğini de sizlerle paylaştığımız şirketin liderinden yeni yılla birlikte yeni açıklamalar geldi.

‘Merkeziyetsiz oyunlar’

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Square Enix Lideri Yosuke Matsuda, şirketin yeni yıl maksatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Matsuda, şirketin 2022’de oyna-kazan prensibine sahip olan ‘merkeziyetsiz oyunlar’ yayımlamaya başlayacağını, blok zincirine daha çok ağırlaşacağını kaydetti. Liderin açıklamalarında şu tabirlere yer verildi:

Eğlenmek, para kazanmak ve katkıda bulunmak, oyunlarla etkileşim ve birbirleriyle daha sıkı bağ kurmada insanlara ilham verecektir. Blok zinciri tabanlı tokenler de bunu sağlayacak olanlardır. Oyunlarımıza bu şekil tokenleri dahil ederek oyun içi dijital ekonomiler oluşturup oyunların kendi kendine büyümesini sağlayacağız. Bunlara ‘merkeziyetsiz oyunlar’ da diyebiliriz. 2022 yılındaki ana maksadımız de bu stil oyunlar olacaktır. Kripto paraların oluşturduğu toplumsal değişimleri de şirket olarak yakından takip ediyoruz. Gelecekte kendi tokenlerimizi çıkararak uğraşlarımızı artırmak da planlarımız ortasında.”

Square Enix hangi oyunların metaverse yahut blok zincirine yönelik olacağı ile ilgili ise rastgele bir bilgiyi paylaşmadı. Son olarak dev oyun şirketlerinin NFT’ler, blok zinciri ve metaverse’e yönelik yatırımlarını gün geçtikçe artırdığını belirtmemiz gerek. Milyonlarca dolar paranın döndüğü bu ortamlar birçok uzman ve yetkili tarafından her şeyi değiştirme potansiyeline sahip olarak nitelendiriliyor ve internetin geleceği olarak görülüyor. Pekala, siz oyun şirketlerinin bu bahislere yönelik yatırımları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ