Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Elon Musk dünya ile irtibatı kesilen Gazze için devrede! Starlink uydularını fiyatsız internet sağlamak için bölgeye gönderiyor

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye en ağır bombardımanı yapmasıyla kentteki telefon ve internet hizmetleri kesildi. Gazze’de 2 milyon bireyden haber alınamazken, devreye Elon Musk girdi. Musk, kendisine yapılan davetlerin akabinde bölgeye internet sağlaması için Starlink uydularının tanınmış memleketler arası kuruluşlar için etkin hale getirileceğini açıkladı.

Elon Musk dünya ile irtibatı kesilen Gazze için devrede! Starlink uydularını fiyatsız internet sağlamak için bölgeye gönderiyor
REKLAM ALANI

İsrail 22 gündür bombaladığı Gazze‘ye yönelik hücumların dozunu dün gece artırdı. 7 Ekim’den bu yana en ağır saldırısını gerçekleştiren İsrail, bölgede internet ve telefon hizmetini de kesti. Gazze‘de bulunan 2 milyon şahıstan dün geceden bu yana haber alınamazken, birçok kişi toplumsal medya üzerinden Elon Musk’a Starlink uydularını bölgeye göndermesi için davet yaptı. Davetlere karşılık veren Musk, Starlink uydularının Gazze‘de tanınmış milletlerarası kuruluşlar için etkin hale getirileceğini açıkladı.

“GAZZE’NİN DÜNYA İLE TEMASI KESİLDİ”

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Filistin telekomünikasyon şirketi “Jawwal” dün akşam yaptığı açıklamada Gazze‘deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin sona erdiğini duyurdu. İsrail’in düzenlediği ağır bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapının ziyan gördüğü ve ” Gazze‘nin dünya ile irtibatının kesildiği” belirtildi.

DÜNYA GÜNDEMİNE BİRİNCİ SIRADAN GİRDİ

Yaşanan gelişme sonrası toplumsal medyada çok sayıda kullanıcı İsrail’in dün gece başlattığı ağır bombardımanla dünya ile bağlantısı kesilen Gazze için Elon Musk’a davet yaptı. “Gazze için Starlink” etiketi Türkiye ve dünya gündemine birinci sıradan girdi.

ELON MUSK STARLİNK UYDULARINI GAZZE’YE GÖNDERİYOR

Çağrılara karşılık veren Elon Musk, Starlink uydularını Gazze’ye göndereceğini söyledi. Musk, bölgeye internet sağlayan Starlink uydularının Gazze’de tanınmış memleketler arası kuruluşlar için etkin hale getirileceğini açıkladı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ