Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Oyuncular İçin ‘Masaüstü El Masaj Aleti’ Geliştirildi

Çoğu oyun tutkunu, bilgisayarlarının başına bir kere oturduklarında saatlerce kendilerini alamayıp oyun oynayabiliyorlar. Elbette o kadar saat …

Çoğu oyun tutkunu, bilgisayarlarının başına bir kere oturduklarında saatlerce kendilerini alamayıp oyun oynayabiliyorlar. Elbette o kadar saat tuşlara basmanın akabinde eklemlerde ufak tefek ağrılar olabiliyor. Lakin bir şirket, belirli ki bu ağrıları asıl öncelikleri haline getirmiş ve oyuncular için ‘masaüstü el masaj aleti’ geliştirmeye karar vermiş.

Fiziksel sporlarda uğraş eden atletler, idmanlarının yanı sıra sistemli olarak masaj ve terapi seanslarına da katılmakta. Bildiğiniz üzere artık toplu oyun müsabakaları da e-spor adı altında düzenleniyor. Oyuncular için ürettikleri mobilyalar ile ün kazanan Japon şirket Bauhütte de oyunculara bu ‘masaj ve terapi’ tecrübesi sunacak bir aygıt geliştirdi.

Gerçek bir masaj tecrübesi sunduğu argüman ediliyor:

YAZI ARASI REKLAM ALANI

2021 yılına damga vuran sinemalardan biri olanDune: Çöl Gezegeni’ndeki kutuyu andıran bu el masaj aletinin, içindeki ısı veren yumuşak kaplama sayesinde ‘gerçek bir masaj deneyimi’ sunduğunu tez ediliyor. Bauhütte, masaj aletinin oyuna başlamadan evvel ısınmak, oyun sırasında kan dolanımını artırmak ve oyundan sonra da rahatlama tesiri yaratması için kullanılmasını tavsiye ediyor.

İçinde yer alan çeşitli modlarla masaj tecrübesinin farklılaştırılabileceği belirtiliyor. Aygıt içerisinde ayrıyeten sadece parmaklara özel bir modun da yer aldığı bilgisi paylaşılıyor. Her ne kadar bu eser oyunculara özel olarak tanıtılsa da geçtiğimiz yıllarda el masajı yapan çeşitli aygıtlar piyasaya sürülmüştü. O nedenle bu eserin büsbütün yenilikçi olduğu söylenemez. Fakat Bauhütte’nin bu teşebbüsü, oyun sektöründe yeni bir alanın daha oluşabileceğine işaret ediyor olabilir. Şirketin şu anda sadece Japonya’da satışa sunduğu el masaj aletinin 150 dolarlık bir fiyatı bulunuyor.

Peki siz bu el masaj aleti hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyuncuların tam aradığı eser mü yoksa para israfı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

El masaj aletinin görselleri:

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ