Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

TurkNet ile Fiyatlar, GigaFiber ve SAYE Durumunu Konuştuk

TurkNet ile gerçekleştirdiğimiz röportajda yeni zam sonrası fiyat durumunu, GigaFiber altyapı çalışmalarını, SAYE durumunu ve Müşteri Hizmetleri …

TurkNet ile gerçekleştirdiğimiz röportajda yeni zam sonrası fiyat durumunu, GigaFiber altyapı çalışmalarını, SAYE durumunu ve Müşteri Hizmetleri konusundaki çalışmalarını konuştuk.

Tüketicilerin enflasyon nedeniyle tüm ürün ve hizmetler ile ilgili olduğu gibi internet fiyatları konusunda da son zamanlarda daha duyarlı olması normal. Ancak biz fiyat politikalarımızda her zaman şeffaf ve netiz. Bizi tercih eden ve bize güvenen müşterilerimizin bu açıdan kafasının rahat olduğunu düşünüyoruz. Yılda bir defa zam yapıyoruz ve bunu enflasyon oranında yapmaya özen gösteriyoruz. Yaptığımız zammın bilgilendirmesini müşterilerimize aylar öncesinde yapıyoruz. Örneğin 1 Martta yaptığımız zam, hali hazırdaki müşterilerimizin faturalarına haziran ayında yansıyacak. TurkNet müşterisi internet hizmetine ödediği bedelin karşılığını fazlasıyla aldığının farkında. Çünkü bizim odağımızda her zaman için müşterilerimizin internet deneyimi daha iyi hale getirmek var. Bu bağlamda örneğin GigaFibere yatırım yapıyoruz, kullanıcılarımızın hizmet bölgelerine GigaFiber gelince hemen değişimi sağlıyoruz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

GSM’de bir operatörden diğerine geçmek çok kolay, ama büyük oyuncular sabit internette bunun kolay olduğunu dile getirmiyorlar. Sadece iletişime geçip söz konusu operatöre geçiş yapmak istediğinizi söylüyorsunuz, operatör sizin için her şeyi hallediyor.

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirlerine yönelik uygulanan kısıtlamalar sonucunda tüketim alışkanlıklarımız da değişti. Örneğin eskiden yüz yüze yapılan sohbetler yerini görüntülü aramaya bırakırken, alışverişlerin büyük bir kısmı da internet üzerinden yapılmaya başlandı. Hal böyle olunca internette geçirdiğimiz zaman da arttı. Farklı araştırma şirketlerinin raporlarına göre salgın döneminde Türkiye’de internet kullanımı dünya ortalamasının üzerine çıktı. Örneğin We Are Social’ın 2021 yılının Ocak ayında açıkladığı verilere göre, Türkiye’de internet kullanımı bu dönemde dünya ortalamasının üstüne çıktı. 16-64 yaş arasında internet kullanımı, dünya genelinde günlük 6 saat 54 dakika olurken, Türkiye’de bu rakam 7 saat 57 dakikaya ulaştı.

TurkNet olarak, kendi altyapı yatırımlarımız ve yazılım geliştirme faaliyetlerimizle, 25 yıldır 81 ilde, adresteki altyapının desteklediği maksimum internet hızını sunan bir Türk girişimiyiz. SD-WAN gibi yeni nesil teknolojilere yatırım yapıyoruz ve bu sayede abonelerimize gigabit hızında güvenli internet bağlantıları sunuyoruz. Kotasız ve taahhütsüz olarak abonelerimize 1000 Mbps’e kadar maksimum hızda interneti ayda 99,90 TL’lik tek fiyatla sunuyoruz. Sunduğumuz bağlantı hizmeti, özellikle oyuncular, video içeriği üretenler ve iş profesyonelleri için fark yaratıyor.

Müşterilerimize sunduğumuz bağlantı hızı ve kalitesi, bağımsız kuruluşlar tarafından da onaylandı. Dünyanın en yaygın kullanılan iki hız testi platform olan nPerf ve Speedtest’in yayımladığı raporlara göre TurkNet, Türkiye’nin en hızlısı olduk. nPerf’in 2021 yılı sabit genişbant internet raporuna göre tüm göre TurkNet ortalama 45.13 Mb/s ile download (indirme) hızlarında açık ara lider oldu. TurkNet, 14.88 Mb/s ile upload (yükleme) hızlarında ve 24.31 ms ile gecikme sürelerinde de ilk sırada yer aldı. Ayrıca nPerf verilerine göre TurkNet, en yüksek hızı sunmakla kalmayarak, Türkiye’nin aynı zamanda en düşük Ping sunan servis sağlayıcısı oldu. Ortalama 32,08 milisaniye Ping değeri, özellikle oyuncular için çok önemli bir anlam taşıyor. Bağımsız hız testi platformu Speedtest’in Speedtest Intelligence verilerine göre de 2021 yılının 3. çeyreğinde Türkiye’nin en hızlı internetini TurkNet sundu.

Sabit internet hızında Türkiye olarak şu anda dünyada 105. sıradayız. Singapur, Şili ve Hollanda gibi ülkeler sabit internet hızı konusunda önemli aşamalar kaydetti. Singapur’un bu anlamda iyi bir örnek oluşturduğunu söyleyebilirim. Doğru yatırımlar ve istikrarlı AR-GE çalışmalarıyla toplam ihracatları içindeki yüksek teknoloji payını, 10 yıl içinde %50’lere çıkarmayı başardılar. Ayrıca bu oran, son 20 yıldır %20’lerin üzerinde oldu hep. Bir başka örnek olan Romanya, internet hızında 11’inci sırada. Romanya da son 10 yılda teknoloji ihracatını artırmış ülkelerden biri. Bunun gibi pek çok örnek sıralayabiliriz. Ülkelerin teknoloji üretim gücü, altyapı gücünü gerektiriyor. Bizim de yapmamız gerekenler belli.

Yakın dönemde hayata geçecek ve bize heyecan veren bir projemiz var. TurkNet olarak ev içi WiFi’yı yönetmeye adayız. Piyasadaki hali hazırdaki teknolojiler şu anda evlerdeki WiFi sinyallerini evin her yerinde eşit şekilde dağıtmıyor. Sunacağımız ürün evin içinde sinyali dağıtmaya dönük. Yine bu yenilikçi ürün sayesinde evin içindeki WiFi sinyallerini 7/24 takip edeceğiz. Her şey yolunda olmasına rağmen cihaz çalışmıyorsa, eve kadar gidip kontrol edeceğiz. Bu katma değerli ürünü kiralama yöntemi ile pazara sunacağız.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ