Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

WhatsApp Fotoğraflarında Sola Kayma Hatası Nasıl Çözülür?

Whatsapp uygulaması içerisinden fotoğraf çektiğinizde, çekilen görüntü sanki farklı bir noktadan çekilmiş gibi kayık görünüyorsa, bu sorunu …

Whatsapp uygulaması içerisinden fotoğraf çektiğinizde, çekilen görüntü sanki farklı bir noktadan çekilmiş gibi kayık görünüyorsa, bu sorunu güncelleme ile çözmeniz mümkün. Peki nasıl anlayacaksınız? Bu tür sorunlar neden oluyor? Hem tespit, hem de sorunların kaynağını anlamak için biraz daha kapsamlı anlatalım.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp sayısız telefonda yüklü. Uygulama özellikle Türkiye’de de çok popüler. WhatsApp güncellemelerinin birinin ardından fotoğraf kayma sorunu olduğunu gördük.

Telefonlarda sayısız hata oluyor, hem cihaz, hem ana işletim sistemi, hem de kurulu uygulamalar güncelleniyor. Bu yüzden bazen bir hatanın sebebini anlamak zorlaşabiliyor. Telefonun kamerasında sorun olamaz mıydı? Elbette olabilirdi bu yüzden sorunun kaynağını anlamak için normal, telefonun kendi kamera uygulamasıyla da aynı fotoğrafı çekip karşılaştırdık.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Sonuçta sorunun WhatsApp kaynaklı olduğunu anladık. Sorun son yapılan güncellemede bulunuyordu.

Sorunu çözmek için beta sürüme geçiş yapmanız yeterli olacaktır.

Sorunun sadece WhatsApp Android üzerinde olduğunu özellikle belirtip çözüme geçelim. Peki bu fotoğraf kayma hatası neden meydana geliyor? Şirketin yaptığı son güncellemede uygulamayı Android telefonlarda ya da yeterince cihaz üzerinde denemeden sürümü yayınladığını, yazılımsal hatayı tespit etmediğini görüyoruz.

Peki nedir bu WhatsApp beta? Beta güncellemesiyle birlikte henüz düzeltilmeyen, düzelmiş olması beklenen hatalar, yeni eklenen özellikler ve daha nicesi test gönüllülerine servis edilir. Bununla birlikte beta testerlar ilgili beta güncellemeleri cihazlarına yükleyerek çözülmesi gereken sorunları, çözülen sorunları ve yeniliklerin durumu geliştiriciye geri raporlayarak kararlı sürümün oluşmasında katkı sağlıyorlar.

Güncellemeyi indirmeden önce ufak bir hatırlatma yapalım. Cihazınıza APK dosyasını yükleyebilmek adına ayarlar kısmından bilinmeyen kaynaklar işlevini aktif hâle getirmeniz gerektiğini ifade edelim.

Aksi taktirde güncellemeyi kuramayabilirsiniz. WhatsApp’ın beta güncellemesini indirmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ