Ivvo
Ivvo
Kutay Bilen' İle Herşey.

Star Citizen, 250 Milyon Dolar Gelire Ulaştı

İnternet ağının gelişmesi ve insanların birbirleriyle daha kolay bağlantı kurabilmesi, yeni kuşak proje üretim metotlarının da oluşmasını …

İnternet ağının gelişmesi ve insanların birbirleriyle daha kolay bağlantı kurabilmesi, yeni kuşak proje üretim metotlarının da oluşmasını sağlamış durumda. Bunlardan biri olan kitle fonlama yoluyla birçok proje hayata geçti ve bu projeler yatırımcılarına kazandırdı. Proje fikri olan kişinin Kickstarter üzere sitelere projesini eklemesinin akabinde yatırımcıların projeye maddi dayanak sunma mekanizması üzerine konseyi bu sistem, yalnızca teknolojik eserlerin değil birebir vakitte kimi oyunların da ortaya çıkmasına katkı sunuyor.

Bir Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan ve beklenenden fazla takviye gören Star Citizen, kitle fonlama yoluyla oluşturulmuş projelerin en hoş örneklerinden biri. Bundan yaklaşık 1 yıl evvel 200 milyon dolar gelire ulaşmayı başaran oyundan bugün yeni bir haber geldi. Geliştirici Cloud Imperium Games'in fon göstergesi, yaklaşık 1 yılda 50 milyon dolarlık artışı onayladı ve Star Citizen, 250 milyon dolar gelire ulaşmayı başardı. 

Star Citizen, 2012 yılından bu yana geliştiriliyor:

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Dünyanın dört bir yanından oyun stüdyolarının iştirakiyle kurulan Cloud Imperium Games, Star Citizen oyununu 2012 yılından bu yana geliştiriyor. Kendi sitesi üzerinden aşikâr sürümleri yayınlayan şirket; bu yıl oyuna ArcCorp gezegeni, yeni uydular ve yeni karakterler başta olmak üzere kimi yenilikler getirdi. Güncellemelerle de oyuna eklemeler yapan şirkete nazaran gelişim süreci bir mühlet daha devam edecek. 

Bilindiği gibi Squadron 42 beta sürümü için 3 aylık bir gecikme açıklandı ve bu gecikme, çıkış tarihini 2020'nin üçüncü çeyreğine öteledi. Şirketin açıklamasına nazaran geliştirici ekibin oyun üzerinde daha fazla çalışabilmesi için bu türlü bir karar alındı lakin oyunun çıkışını bekleyenler, bu konuda Cloud Imperium Games'in haksız olduğunu düşünüyor. 

Oyundaki gelir artışının geliştirme sürecine tesiri olup olmayacağını önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz. Son olarak 3.7 versiyonu duyurulan oyunun geliştirme takvimine buradan ulaşabilirsiniz. Star Citizen hakkındaki beklentilerinizi de yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ